Pohled z prázdnin

Přišel mi pohled. Hodně zdaleka – až od Michiganského jezera. Psala ho jedna úžasná dáma, která to nevzdala, i když to už vypadalo bledě.

 

V půli léta, kdy jsem víc odpočívala než pracovala, mi přišel mail. Zněl dost naléhavě a taky zoufale. Psala jedna žena, že se chystá s dcerou na návštěvu svého bratra v USA. Ale obávala se, že pro nesnesitelné bolesti v zádech, které ji sužují už léta, nevydrží osmihodinový let a pak ještě přesuny po Americe. Na cestu dlouho šetřila, let nelze přebookovat. Konvenční medicína nezabírá, už ani silné léky na bolest moc ne, letí se za týden. Informace o tom, že objednávám až za dlouho, má, ale co kdyby náhodou…

Tedy poměrně vyhrocená situace. Slíbila jsem, že udělám, co budu moci.

Termín se jako zázrakem našel za někoho, kdo na poslední chvíli nemohl přjít. Ono se to vždy nějak takhle zařídí samo – vždy dopadne vše tak, jak má.

Přišla vysoká, krásná žena, profesionální houslistka, odhodlaná vydržet a vyzkoušet cokoli, jen aby nemusela dlouho plánovanou cestu zrušit. Rovnaly jsme, jemně, ale důkladně a důrazně. Odstraňovaly blokády v hlavě i na těle za plného soustředění, ošetřovaly kousek po kousku. Výsledek vypadal nadějně, ale u takto intenzivních a dlouhotrvajících stavů nejde nikdy dopředu říci žádná prognóza – zda bude zlepšení, zhoršení nebo se nestane nic (což se taky může přihodit).

Klientka odešla, já poděkovala Nejvyššímu vedení za pomoc a podporu a vše pustila z hlavy.

(vsuvka: schopnost rychle zapomenout je pro mě jako pro terapeuta důležitá. Není v mých silách udržet vše, co se během terapie odehrává, v paměti, a ani to není účelem hry – přílišné myšlení na klienta, jak se asi má, co vše jsme společně prošli atd. vede k nežádoucím energetickým vazbám a vzájemnému vyčerpávání. Schopnost zapomenout je součástí nezbytné psychohygieny, proto se prosím nedivte, když se Vás při další návštěvě ptám, co jsme řešili. Ano, měla bych si to psát a zpočátku jsem to taky dělala, ale jako každý anarchista jsem si to pak už nikdy nepřečetla…Ruce si záhy vzpomenou, hlava nikoli :-)).

No, a za pár týdnů mi přišel tenhle pohled – a já si znovu a naplno uvědomila, že to, co je pro mě denní chleba, tak nějak samozřejmé, že se „to“ povede a klienta nic moc nebolí, může být pro toho druhého život měnící událost podobná zázraku. A přitom je to jen selský rozum a trochu mechanicy s přísadou kouzla zvaného důvěra a povzbuzení.

Je-li Vám už dlouho bolavo a nedobře – nevzdávejte to. Jakmile jste sami připraveni a rozhodnuti ve svém životě něco měnit a pomoci sami sobě, vždy se objeví síly, které Vás prostřednictvím pomáhajících lidí nasměrují ke zdraví a spokojenosti. Někdy to trvá, někdy má ta cesta spoustu zastávek, zatáček a občas i zpáteček, ale výsledek vždy stojí za to.

 

 

Jsem šamanka přes kosti. S využitím jemné a efektivní Dornovy metody rovnám kosti v lidském těle na jejich správná místa. Pomáhám klientům zbavit se bolesti, pohybových obtíží a ztuhlosti na všech úrovních. Společně navozujeme v těle i na duši rovnováhu, posouváme se k uzdravení, růstu a radosti. Více o mně si můžete přečíst zde: Více o mně h si můžete přečíst zde:
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.