Opravte mi jenom kousek

 

„Helejte, bolí mě to tady mezi lopatkama, jako furt, jo, někdy se vůbec nenarovnám, haha“ sděluje mi veselý, jinak zjevně zdravím kypící čtyřicátník u vstupní konzultace. „takže bychom dnes udělali ty lopatky, jo? Nějaký to uvolnění trapézu, jo?“.

Aha. Pán chodí na masáže a umí si říct, co potřebuje. To je skvělé! Jenže v tom je zároveň ta potíž – Dornova metoda není masáž. Může obsahovat některé masérské úkony, baňkování, uvolňování ztuhlých fascií, ale základem je práce s kostmi a jejich uložením. A to metodická práce.

„No, na lopatky se podíváme taky, nebojte. Ale začneme úplně jinak. Schválně, jestli vás napadne kde?“ …je fajn, když si lidé přijdou na věci sami.

„No to teda nevim, mně to jinde nebolí!“ … a někdy potřebují nápovědu.

„Pozor, přijde velké odhalení: Od nohou!“ … nechápavý výraz klienta mluví za vše.

„Copak vy děláte, něco stavíte, že?“ ptám se.

„Jojo, stavbyvedoucí, dohlížím jak chlapi házej lopatou!“.Paráda, lepší zaměstnání už mít nemohl.

„Tak si představte, že stavíte dům. A omylem se někde někdo sekne a základová deska je na jedné straně o kus níž než na druhé. Co to asi udělá nahoře?“

„No, pěknej binec, to už nikdy dokupy nedáme, to se musí celý předě...AHA!“ žárovka nad hlavou se skoro dá zahlédnout.

A s tělem je to taky tak.

Pokud člověk chodí po světě s každou nohou jinak dlouhou, tak vše co je výš, na tento rozdíl zareaguje. Tělo už se jen bude snažit vyrovnat ty přebytečné centimetry, většinou nakloněním či vyrotováním pánve a nebo stranovým posunem obratlů. Mnoho skoliozních držení těla se zázračně opraví samo, když srovnáme nohy na stejnou délku. Je to jako kouzlo- dvacet minut práce a celoživotní obtěžující problém zmizí.

Největší rozdíl, který jsem v praxi viděla, bylo asi 4,5 cm v délce dolních končetin. Paní jsem já při své ohromující výšce 168 cm viděla zhora na temeno…byla opravdu malinká. A přišla s dlouhotrvajícími bolestmi v pánevní oblasti, kde ani sada cca patnácti různých vyšetření neodhalila příčinu. Srovnáním nohou se jí výrazně ulevilo (aneb, jak zbytečně vyhodit cca 1,5 milionu z veřejného rozpočtu na zdravotnictví).

A přesně to je důvod, proč nemá smysl rovnat jen ten kousek, který aktuálně bolí.

– protože problém může být zakopaný úplně někde jinde. Kdybychom ošetřili jen to bolavé, o pár dní či týdnů později se potíž ozve znovu a nejspíš na úplně jiném místě.

Proto je Dornova metoda metodou. Má přesně popsaný postup, pravidla, která je potřeba dodržet. Pokud postupujeme od kyčlí dolů a pak zase od pánve nahoru, pokud možno vše v jednom sezení,  bude to fungovat.

Jsem šamanka přes kosti. S využitím jemné a efektivní Dornovy metody rovnám kosti v lidském těle na jejich správná místa. Pomáhám klientům zbavit se bolesti, pohybových obtíží a ztuhlosti na všech úrovních. Společně navozujeme v těle i na duši rovnováhu, posouváme se k uzdravení, růstu a radosti. Více o mně si můžete přečíst zde: Více o mně h si můžete přečíst zde:
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.