Jsem šťastná žena. Naplňuji poslání, pro které jsem byla určena a toto poslání mě naplňuje. Pomáhám ostatním uzdravit tělo i duši, zbavit se bolestí a najít směr na jejich životní pouti. Pomocí Dornovy metody opravuji uložení kostí v těle, což vede k odstranění bolesti a bloků a k rozproudění energií. Je úžasné sledovat zázraky, které se mi denně dějí pod rukama – a přitom tak jedoduše.

Byla ale doba, kdy jsem byla ztracená. Ačkoli jsem byla mladá holka, tělo mi nefungovalo, bolelo, nespolupracovalo. Trápily mě potíže pohybového aparátu, bolela kolena, kyčle, migrény jsem mívala dvakrát do týdne. Potíže s menstruačním cyklem, cysty a podobné radosti. Přidaly se úzkosti, deprese. Zlobila jsem se na tělo. Nesnášela ho. Bylo pro mě vězením v něm být. Proč tohle musím snášet, když je to tak těžké? Tolik to bolí? Co jsem udělala špatně? PROČ ZROVNA JÁ? Vždyť jsem vždycky sportovala, hýbala se, snažila se o zdravé stravování, ale bylo to k ničemu. Pak jsem chodila k lékařům, ortopedům, ...a líp mi nebylo, spíš stále hůř a hůř. Tedy, abych byla objektivní, po zásahu chiropraktika se mi vždy trochu ulevilo, ale za pár dnů byly bolesti hlavy zpátky.

 

Po nějaké době jsem pochopila, že ta oficiální, lékařská cesta už mi nemá kromě vyhlídek na vozíček co nabídnout. Začala jsem hledat alternativy. Nejprve klasickou homeopatii, ta mi pomohla trochu vyladit psychiku. Pak jsem byla schopna podívat se na svůj život trochu jinak. Přijala jsem fakt, že musím sama – že za svůj stav jsem zodpovědná jen já. A že je tedy jen v mých silách to změnit.

 

Po chvílích hledání jsem narazila na ženu, která pracovala metodou Mojžíšové a zároveň Dornovou metodou. A začaly se dít zázraky. Srovnaly jsme kostrč a pánev a mně se neuvěřitelně ulevilo. Migrény pomalu ustaly, kyčle a záda přestaly skoro bolet, kolena se vylepšila. Najednou jsem si na sebe mohla koupit kalhoty, které mi seděly! Předtím to nikdy nešlo, vše se na mě kroutilo a posouvalo, protože moje pánev byla díky pádům a rotacím z jednostranného sportu vychýlená o 4 (!) centimetry. Cítila jsem obrovskou radost a vděk.

 


Když se srovná tělo, srovná se i hlava a duše – to je přesah a skoro nekonečné možnosti Dornovy metody. Začala jsem svůj život pomalu skládat dohromady a formovat ho jinak, lépe. Bez pocitu oběti, naopak posílena o zkušenost, že pomoc je vždy nadosah, a to na konci vlastní ruky.


 

Odjakživa ke mně lidé chodili na masáže – můj dotek jim dělal dobře, uzdravoval. Časem jsem zjistila, že prostě nemůžu nechat odejít klienta například s rozdílně dlouhýma nohama, když už vím, co to v těle může napáchat. A přistihla jsem se, že vlastně už více dornovsky rovnám než masíruji. Pomáhalo to, ačkoli šlo vždy jen o výsek celku, který jsem pochytila na svých vlastních terapiích.

 

 

 


A pak přišel den, kdy mi to vše seplo – co mě baví? Co mi jde, na co mám talent? Co prospívá mně i okolí? Co mě uživí? Ano, protlo se to v jednom kolečku – Dornova metoda. A bylo jasné, čemu se budu nadále věnovat. Následovaly kurzy, další vzdělávání, asistence, až to vše vyústilo v titul Doporučeného dornovského terapeuta. Už pět let nepřestávám žasnout nad možnostmi, jednoduchostí a efektivitou Dornovy metody.


 

Pochopila jsem, že precizní usazení kostí v těle (což je podstata Dornovy metody) je nezbytné pro to, aby energie mohly proudit. Aby nedocházelo ke stagnaci, hromadění, tuhnutí. A zároveň i to, že práce na energetických, emočních a duchovních rovinách může leckdy pohnout kostmi tam, kde to fyzicky není možné. Jsou to spojité nádoby. Takže má práce s kostmi má teď i tento přesah.

 

Vytvářím bezpečné prostředí plné důvěry, kde je možné odložit a odžít to, co má být odloženo a odžito. Dodávám odvahu a sílu k prvním krokům k té velké změně – přjmout Život a začít si ho užívat.