Je tu jaro! Zujete se?

Většinou jde na první pohled poznat, zda nohy přede mnou chodí bosy nebo v dostatečně širokých, měkkých botách, či jsou zavřené ve špičaté obuvi s podpadkem. Přičemž ta špičatá obuv ani nemusí být moc špičatá, stačí bota běžného střihu, kdy palec nemá dost prostoru pro svůj pohyb. Na dotyk je ten rozdíl ještě patrnější.

Nohy obuté do konvenčních bot jako by nežily. Tuhé, zablokované na mnoha místech, otlačené, bez života – jako kopýtka. Energie chybí, neteče, prsty jsou nastavené do nepřirozených pozic, stlačené směrem k sobě. Nohy jsou buď přehnaně citlivé na dotyk a hýbání s prsty, nebo naopak nevykazují vůbec žádnou citlivost (tak se zpravidla dostaví až po několikerém sezení, ale o to je zase silnější).

… tak takto ne…

Samozřejmě, to vše platí pro 90% lidí, zbývajících 10% má to štěstí a udrží si zdravé fungující nohy i navzdory blbým botám.

Naproti tomu noha bosochodce je volná, ale zároveň silná. Blokády nejsou, nebo jdou velmi dobře rozvolnit. Prsty míří rovně vpřed, oblast za prsty je široká a zvládne při došlapu zapružit, stejně jako podélná klenba (tedy…opět to platí pro většinu bosochodců, někteří si i po přechodu na bosou obuv tvrdošíjně zachovávají původní pohybový vzorec a dupou přes paty…). Je to silný, živý a dobře vyladěný kus těla, plný energie a chuti do pohybu. Podrží svého majitele v jakékoli situaci. Je radost takovou nohu opečovávat.

 

… to už je lepší :-)…

 

Zvlášť pěkné je vidět děti, které začínaly chodit už v bosé obuvi. Jejich nožky jsou jako nějaká čilá, veselá zvířátka, stále v pohybu a v dobré náladě.

…věříte, že toto umíme všichni?…

 

Stav nohy odráží a napřímo ovlivňuje stav zbytku těla – k tomu asi není co dalšího vysvětlovat…. slabá a nehybná noha, nebo silná a čilá noha? Vyberte si.

Krásné je sledovat lidi, kteří se rozhodnou pro změnu obutí a nebo rovnou pro zutí. Změny jsou znát už po pár týdnech. Po roce jsou nové nejen nohy, ale dotyčnému se zpravidla zlepší imunita (netrpí na rýmy a chřipky), celková pohyblivost a odezní spoustu bolestí a neduhů, které ho trápily.

A taky více bydlí ve svém těle, vnímá ho lépe a cítí se probuzený – je to pochopitelné, protože každý krok naboso vyžaduje soustředění na TADY a TEĎ, jinak člověk vbrzku přijde o kus nehtu, zlomí si prst a nebo aspoń zakopne. A pokud soustředění na přítomný okamžik trénujeme při chůzi, mimovoně se nám přenáší i do dalších oblastí života. A o to jde – být TADY a TEĎ.

Jsem šamanka přes kosti. S využitím jemné a efektivní Dornovy metody rovnám kosti v lidském těle na jejich správná místa. Pomáhám klientům zbavit se bolesti, pohybových obtíží a ztuhlosti na všech úrovních. Společně navozujeme v těle i na duši rovnováhu, posouváme se k uzdravení, růstu a radosti. Více o mně si můžete přečíst zde: Více o mně h si můžete přečíst zde:
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.