Dornovka… co to je?

Bylo mi dvacet, možná dvacet jedna (což už je sakra dlouho, můj současný věk je, řekněme, vyšší :-)). Už od čtrnácti jsem se potýkala s nepříjemnými zdravotními problémy, které sice nikoho nezabijí, ale taky neposílí. Naopak, pěkně zamíchají běžným životem. Migrény, často. Kdo jí někdy měl, ví, co je to za peklo. Nefungující menstruační cyklus. Jakto? Vždyť já děti chci! Bez příslušných hormonů to nepůjde! Panika! A pak deprese, propad, uzavření do sebe, neschopnost a neochota vnímat svoje tělo i svoje pocity. Prostě černá díra…ale nechtěla jsem v ní zůstat napořád.

Hledala jsem, pátrala jsem.

A došla ke klasické homeopatii. Ta mi pomohla vyrovnat se s nejhoršími šrámy na duši. Díky za to! Pak přišlo na řadu tělo – hodně rehabilitací, cvičení, ale bylo mi plus mínus stejně. Tělo nefungovalo, nehýbalo se, bylo celé divné a šišaté.

Řízením osudu jsem se dostala do péče ženě, která pracovala metodou Mojžíšové a částečně i Dornovou metodou, tehdy u nás skoro neznámou (tuším, že se jí ta paní tehdy jela učit do Německa). Při mém léčení použila jen ten kousek, který se týkal pánve a kostrče.

A stal se zázrak.

Po jednom zásahu, jediném ošetření jsem se cítila o 100% líp. Migrény odezněly, menstruační cyklus mi za dost dramatických okolností naskočil hned příští týden a pak už jsem věřila, i přes nesouhlas lékařů, že se těch dětí jednou dočkám.

Dočkala, dokonce hned čtyř. Díky Dornovce se jich dočkaly i jiné ženy, kterým byla odblokovaná kostrč. A i další lidé se zdánilvě neřešitelnými problémy se dočkali a nic je nebolí.

Takže, co to ten zázrak vlastně je?

Je to precizní práce s kostmi. S jejich uložením v těle a jejich vzájemnými vztahy a polohami.

Vychází z jednoduchého předpokladu, že když hneme tím tvrdým v těle (kostmi) a uložíme to na správné místo, to měkké (svaly, fascie, úpony a spol.) se novému stavu přizpůsobí snáz, než když to zkoušíme naopak.

Když si vezmete klacík a přivážete na oba konce gumičku, je to docela pěkná demnostrace vztahu kosti – svalu. Budeme-li klacík pevně tržet v jedné ruce a druhou tahat za gumičku, pozice klacíku se změní až po dlouhém a silném tahání (rozuměj, posilování svalu). Ale když vezmeme klacík a posuneme s ním tam, kde by správě měl být, gumička se mu přizpůsobí svou pružností. Natáhne se nebo povolí – a po čase se mu úplně přizpůsobí. V tom spočívá kouzlo a jednoduchost Dornovy metody.

Samozřejmě, metoda má své zásady, které je potřeba dodržovat.

  • pracuj proti

Jednoduché. Je-li něco vychýlené z osy, pracuji protitlakem tak, aby to svou osu zase našlo.

  • Pracuj za pohybu

nezbytné. Zaměstnáme příslušný sval, který drží kost v nekorektní poloze pohybem. On pak nemá jinou možnost, než se hýbat a pustí nám kost do směru tlaku tak, jak potřebujeme.

  • Dornovka není pro každého

ano, i tato metoda má své kontraindikace. Není jich mnoho, ale je vždy potřeba je vyloučit před zásahem.

  • I TY MŮŽEŠ

Dornovka je laická metoda, kterou si její autor a popularizátor, Dieter Dorn (více o něm později) nikdy nenechal patentovat. Rovnat a napravovat může opravdu každý.

 

 

 

Vypadá to jednoduše? No, ono to jednoduché i je. A jedoduché věci fungují.

Pokud se chcete s metodou seznámit formou kurzu, podívejte se na www.dornova-metoda.com -zde jsou vypsané termíny. Je to web mých milých kolegů, učitelů a kamarádů, Zuzky a Jožky, kterých si nesmírně vážím. Díky!

Jsem šamanka přes kosti. S využitím jemné a efektivní Dornovy metody rovnám kosti v lidském těle na jejich správná místa. Pomáhám klientům zbavit se bolesti, pohybových obtíží a ztuhlosti na všech úrovních. Společně navozujeme v těle i na duši rovnováhu, posouváme se k uzdravení, růstu a radosti. Více o mně si můžete přečíst zde: Více o mně h si můžete přečíst zde:
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.